Aj tento týždeň Vám pripravíme nové aktivity, aby ste mohli tvoriť, vyskúšať si nové aktivity a dozvedieť sa niečo nové, prípadne overiť , či si pamätáte čo ste sa už naučili.

Tešíme sa, že plníte aktivity. Poproste mamku, alebo ocka, aby Vás odfotili a pošlite nám fotky.

smedoma@msmssp.sk

DETI pridajte sa a pošlite  obrázky ako plníte nové aktivity.  Radi Vás uvidíme 😉

Tento týždeň nás čaká rozprávanie, čítanie a určite zaujímavé informácie o prírode, o našej planéte, triedení odpadu.

Chceme sa poďakovať všetkým rodičom, bez ktorých by naše úsilie nemalo zmysel. Všetky učiteľky ďakujú rodičom za to, že sprostredkúvate svojim aj “našim” deťom informácie, ktoré im na našej stránke ponúkame.

PIATOK

Týždeň ubehol ako voda a pred nami je víkend. Určite ste tento týždeň trávili v prírode, lebo počasie bolo krásne. Oslávili sme sviatok Zeme a splnili veľa pekných aktivít, ktoré si pre Vás pani učiteľky pripravili.

Aj  v prírode existujú pravidlá. Pozrite si obrázky ako funguje cyklus v živote rastlín a živočíchov.

Ako to v prírode funguje

Minulý týždeň ste si mohli urobiť kocku s domácimi zvieratkami. Tento týždeň si vyrobte kocku s motívmi prírody, planéty zem a separovania 🙂 Kliknite na obrázok a pozrite si kocku na skladanie.

Ak ste už niekedy skladali SUDOKU, tak toto pre Vás bude veľmi jednoduché 🙂

SUDOKU

Veľmi zaujímavé chvíle môžete zažiť s kamarátom Tondom. Môžete si zahrať pexeso, triediť s ním odpad, hľadať maskotov v bludisku, pomôcť mu upratať izbu, alebo skladať puuzle. Poďte na to deti 🙂

Triedime s Tondom

Čo keby ste sa cez víkend naučili aj pekné básničky 🙂 Nech sa páči vyberte si.

[pdf-embedder url=”https://www.msmssp.sk/WP_CONTENT_DIR/Kvapka-basen.pdf” title=”Kvapka basen”]

[pdf-embedder url=”https://www.msmssp.sk/WP_CONTENT_DIR/Báseň2.pdf”]

Ďakujeme, že ste plnili aktivity celý týždeň a veľmi sa tešíme obrázkom, ktoré ste nám cez týždeň posielali. Ďakujeme deťom, mamkám i ockom, že si našli čas a poslali nám fotografie. Pridajte sa aj vy, ostatní kamaráti a pošlite nám fotografie ako plníte aktivity, odkazy kamarátom z tried, alebo ako trávite čas.

ŠTVRTOK

Určite sa všetci tešíte z krásneho slnečného aprílového počasia a trávite veľa času v prírode. Ponúkame vám pár nápadov, čo pekné si môžete v prírode vytvoriť 🙂

Dnes si napríklad spolu s mamkou, alebo ockom môžete prečítať maľované čítanie, alebo peknú rozprávku.

Maľované čítanie Ako sa chovať v prírode

Maľované čítanie Sviatok zeme

Pod každou planétou Zem si nájdete peknú rozprávočku. Kliknite na obrázok a môžete čítať

Mamka, alebo ocko Vám môžu do svojich telefónov stiahnuť aplikáciu RECYKLONIA HRA. Táto aplikácia je dostupná v App store a Google play. V tejto aplikácii môžete triediť odpad a zahrať sa.

STREDA – 22.4. DEŇ ZEME

Takúto krásnu kvetinku môžeme urobiť našej Zemi k jej dnešnému sviatku 🙂

Я.П.Развивающее занятие для сенсорной и мелкой моторики@kroshkaumkahttps://www.instagram.com/p/B7fUmfQov7X/

Uverejnil používateľ Ми Алекс Sobota 11. apríla 2020

Deň Zeme vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytovaných Zemou.

Čo keby sme našej planéte ZEM darček aj vyrobili 🙂 Tak si dajme výzvu 🙂 Vyrobiť darček pre planétu Zem a potom nám všetkým môžete vytvorené darčeky poslať vo forme fotografie.

smedoma@msmssp.sk

Keď kliknete na obrázky otvoria sa Vám, aby ste videli aký darček môžete zhotoviť.

Štvrtok

Určite sa všetci tešíme z krásneho aprílového počasia a z toho, že môžeme tráviť čas vonku. Pozrite si pár nápadov čo všetko sa dá v prírode vytvoriť 🙂

Pozrite a vypočujte si piesne o prírode. Keďže na poriadanej oslave sa aj spieva, tak si môžete zaspievať aj zatancovať 🙂

Pozrite si pracovné listy, môžete ich aj vyplniť a nezabudnite ísť dnes do prírody urobiť nejaký dobrý skutok 🙂

pracovné listy

[pdf-embedder url=”https://www.msmssp.sk/WP_CONTENT_DIR/den-zem-PL.pdf” title=”den zem PL”]

Hneď ráno si môžeme všetci spolu zacvičiť 🙂

alebo si môžete zacvičiť na riekanku, ktorú všetci určite dobre poznáte 🙂

[pdf-embedder url=”https://www.msmssp.sk/WP_CONTENT_DIR/rozvcicka-ok.pdf” title=”rozvcicka ok”]

Určite doma nájdete rôzny odpadový materiál, z ktorého si môžete vyrobiť takéto krásne výrobky

Deti a viete čo všetko sa nesmie v prírode robiť? Keď kliknete na ikonku nižšie, otvorí sa Vám obrázok a tam uvidíte, čo v lese a prírode robiť nemôžeme.

Keď poprosíte mamku, alebo ocka, tak si spoločne môžete pozrieť pekné prezentácie a spoločne si prečítate zaujímavé veci.

SMEŤKO vám vysvetlí ako treba triediť odpad

Pán ZELENÝ porozpráva prečo je čisté ovzdušie zdravím pre celú planétu

Nezabudli ste strihať? 🙂 Staršie deti určite nie a tým mladším pomôže mamka s ockom. Ak máte doma tlačiareň, vytlačte si obrázky, rozstrihajte ich  a poskladajte z nich celok.

ak sa budete nudiť, zahrajte sa na stránke mimaci.sk

ZAJTRA SA PRIPRAVTE VYHLÁSIME NOVÚ VÝZVU 🙂

stále však platí, že môžete posielať odkazy svojim kamarátom v triedach, ktorí Vám chybajú.

odkazy posielajte na smedoma@msmssp

Pondelok

[pdf-embedder url=”https://www.msmssp.sk/WP_CONTENT_DIR/chranime-prirodu.pdf” title=”chranime prirodu”]

Dnes sa môžeme naučiť peknú básničku o triedení.

Aj keď sme len malé deti

i my vieme triediť smeti.

Modrá, žltá, zelená,

vieme čo to znamená.

Slniečko nám vonku svieti,

poďme všetci triediť smeti.

Papier, plasty, plechovky

sklo aj staré baterky.

Prší, prší len sa leje

ujo smetiar sa usmeje.

Rýchlo z auta vylezie

a odpadky odvezie.

Môžete si pozrieť prezentáciu o tom ako treba triediť smeti.

Triedenie odpadu

a môžete si vymaľovať pekné omaľovanky online 🙂