učiteľky:  Mgr. Alena Kaščáková, Mgr. Michaela Skysľaková

Počas témy týždňa ,, Marec mesiac knihy” sa deti oboznámili s knihami, s ich zaobchádzaním,  vyrobili si aj vlastné leporelo.  S radosťou prežívali známu a obľúbenú rozprávku ,, Kocúr v čižmách”, ktorú pre nich odohrali herci z divadla Cililing. V súťaži ,, Mám básničku na jazýčku” smelo prednášali naučenú báseň.

text a foto: p. uč: Alenka

Neboj sa ty vtáčatko, každé dobré dieťatko postará sa o teba….V našej triede sa deti tento týždeň dozvedeli zaujímavosti o vtáčikoch, ktoré u nás zostávajú počas zimy. Spoločne pre ne skonštruovali vtáčiu búdku a pripravili chutné jedlé kŕmidla.

text a foto: p. uč. Miška

Za oknami v bielom koči pani zima pricválala.  Deti z triedy Obláčiky dnu v teplúčku, tešili sa zo svojich blízkych, že cez vianočný vzácny čas prijali pozvanie a prišli si vypočuť básne vinše i koledy k tomu.

text a foto: p. uč. Alenka

Deti z triedy  Obláčiky hravo opísali prácu vybraných profesií a pracovných činností ľudí. S radosťou sa zahrali na cukrárov a pochutnali si na výborných koláčoch.

text  a foto: p. uč. Alenka

Trieda obláčiky sa na chvíľu zmenila na gazdovský dvor. Deti spoznávali zvieratká a uvedomili si ich úžitok pre človeka. Deťom sa najviac páčila aktivita dojenie kravičky, ktoré si všetci s radosťou vyskúšali.

text a foto: p. uč Miška

Deti z triedy ,, Obláčiky” sa oboznámili  so základnými pravidlami cestnej premávky.

text a foto: p.uč. Alenka