Učiteľky: Mgr. Jana Klebanová, Dana Korekáčová, Mačošková Anna

trieda 5-6 ročných detí

Veľkonočná tvorivá dielnička

Tešíme sa, že rodičia strávili s nami krásne tvorivé popoludnie v našej triede a vytvorili spolu s deťmi takéto krásne veľkonočné kraslice. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a ďakujeme, že ste prišli. Ďakujeme našej praktikantke Julke za krásny nápad 🙂

text p. uč. Danka, foto: p. uč Anička

Minulý týždeň sa deti z triedy snežienky venovali téme – Moje telo. S veľkým nadšením a zvedavosťou sme spoločne nazreli do ľudského tela a zisťovali sme, čo všetko naše telo dokáže, načo nám slúžia niektoré orgány v tele, koľko zmyslov máme. Dokonca sa na chvíľu z našej triedy stala nemocnica, v ktorej sme sa premenili na lekárov a vyskúšali si tak lekársku starostlivosť o chorých pacientov.

text a foto: p. uč. Anička

Farebný týždeň

Šikovné snežienky hľadali, triedili farby, vytvárali farebné kombinácie a šarkanom z gaštanov dotvárali farebné chvosty.

Jeseň

Snežienky privítali jeseň rôznymi aktivitami. Maľovali, strihali, triedili, vytvárali jesenný celok, priraďovali jesenné listy k tieňom i hľadali rovnaké vzory. Z malých snežienok sa stávajú šikovní predškoláci.

text a foto: p. uč Danka

Ovocie a zelenina

Opäť sme si pripomenuli, že zelenina a ovocie sú pre naše zdravie veľmi dôležité. Maľovaním, počítaním, nakupovaním ba dokonca ochutnávaním sme spoločne spoznávali kráľovstvo vitamínov.

text a  foto: p. uč Anička